O mnie

Kim jestem?

Jestem dietetykiem klinicznym, trenerem personalnym i instruktorem fitness.

Od 2016 doktorantką w Katedrze Żywienia Człowieka na Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pod okiem prof. dr hab. inż. Lidia Maria Wądołowska, profesor zwyczajny. Pracuję również jako Asystent Naukowy w Katedrze Żywienia Człowieka.

Dietetyk - Natalia Ulewicz

Wykształcenie

Studia licencjackie ukończyłam na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Dietetyka. Obroniłam się na ocenę bardzo dobrą z wyróżnieniem. Swoją pracę licencjacką pisałam na temat dietoterapii w cukrzycy pod okiem wspaniałej dr n. med. Beaty Januszko – Giergielewicz.

Studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, również na kierunku Dietetyka. W lipcu 2015 uzyskałam tytuł magistra Dietetyki, uzyskując ocenę bardzo dobrą.  Moja praca magisterska dotyczyła żywienia kobiet w okresie ciąży ze szczególnym uwzględnieniem programowania metabolicznego. Została napisana pod okiem dr n. med. Adama Sybilskiego.

Od tego roku pracuję w zawodzie. Współpracuję z wieloma Instytucjami. Prowadzę warsztaty, wykłady i szkolenia zarówno dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, a także seniorów.

W tym roku wzięłam udział w II ogólnopolskim konkursie żywieniowym dla Dietetyków, w którym udało mi się zająć III miejsce. Projekt realizowany był w ramach strategii Nestlé Nutrition, Health & Wellness (NHW). Również w 2013 dostałam się  do II i I etapu konkurs dla Dietetyków na scenariusz lekcji dla młodzieży, organizowany w ramach programu „Mądre żywienie, zdrowe pokolenie”.

Od razu po ukończeniu studiów licencjackich rozpoczęłam pracę jako dietetyk kliniczny w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie, gdzie zajmowałam się edukacją żywieniową, dietoterapią, monitowaniem stanu odżywienia oraz doborem diet dla pacjentów z różnymi chorobami.

Zdobyłam duże doświadczenie w leczeniu żywieniowym chorób metabolicznych, cukrzycy, chorób z autoagresji, chorób tarczycy, chorób układu pokarmowego i wielu innych.

Współpracowałam ze wszystkimi oddziałami i klinikami szpitala m.in. KLINIKA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH, GASTROENTEROLOGII I HEPATOLOGII, Z PODODDZIAŁEM KARDIOLOGICZNYM Z OŚRODKIEM LECZENIA NIEWYDOLNOŚCI SERCA I KARDIOONKOLOGII oraz KLINIKA CHIRURGII ONKOLOGICZNEJ I OGÓLNEJ. Zdobyłam ogromne doświadczenie w pracy z tzw. trudnymi przypadkami klinicznymi. Zajmowałam się także leczeniem dietetycznym pacjentów po resekcjach narządów, a także pacjentów nowotworowych.

Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie dietetyk, instruktor fitness i trener personalny. Prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych. Tworzenie, organizowanie i prowadzenie warsztatów żywieniowych, spotkania dietetyczne, turnusy odchudzające, turnusy dla zdrowia i urody.

Współpraca jako dietetyk kliniczny w Domu pomocy społecznej „Kombatant” w Olsztynie.

Własna działalność i stworzenie Poradni dietetycznej Natalia Ulewicz.

Więcej na temat mojej współpracy z różnymi instytucjami znajduje się w zakładce współpraca

Moja metodyka

W swojej praktyce staram się łączyć podejście kliniczne z terapią naturalną. Moim celem zawsze jest odnalezienie przyczyny choroby i skuteczne eliminowanie skutków poprzez naturalną terapię. Swoją wiedzę czerpię z wiedzy akademickiej, terapii naturalnych, medycyny funkcjonalnej oraz tradycyjnej medycyny chińskiej.

Uważam również, że zmiana zaczyna się w głowie, dlatego stale rozwijam się w kierunku psychodietetyki i coachingu, ale również współpracuję z wykwalifikowanym coachem zdrowia i psychologiem. Współpracuje także z fizjoterapeutami i innymi terapeutami zajmującymi się zdrowiem.

W czym się specjalizuję?

Na co dzień specjalizuję się w tzw. „trudnych przypadkach”, czyli w leczeniu żywieniowym wielu przewlekłych chorób m.in. autoimmunizacyjnych (Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczyca, toczeń, WZJG itp.). Pomagam pacjentom z chorobami tarczycy, cukrzycą, ale także osobom z zaburzeniami pracy układu pokarmowego.

Pasjonuje mnie wsparcie żywieniowe w chorobach układu nerwowego.

Ponadto bilansuje i wspieram pajentów na dietach wegetariańskich oraz wegańskich. Zajmuje się żywieniem kobiet w ciąży, karmiących, a także dzieci i młodzieży.

Nie prowadzę sportowców wyczynowych.

„Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby.”

Hipokrates

Zobacz opinie moich pacjentów na:   PL_logo

Dietetyk kliniczny

Natalia Ulewicz


NATALIA ULEWICZ
tel. 535 695 895
e-mail: ulewicznatalia@gmail.com

 

 

Chcesz śledzić moją poradnię na bieżąco? Wiedzieć gdzie się szkolę, co robię?

Chcesz stale się edukować z zakresu żywienia ? Szukasz wsparcia i motywacji?

Zapisy na wizytę

Aktualne terminy wizyt dla nowych osób to sierpień/wrzesień 2024.

wiadomość ze strony https://nataliaulewicz.pl/

5 + 11 =